YYK, yayıncılıktaki sorunları görüştü

  • 12/03/2019

YYK, Yayın Kuruluşları ile birlikte ekonomik sıkıntılarını aşmaya çalışıyor

Yayın Yüksek Kurulu (YYK), yayıncılıkla ilgili olarak televizyon kuruluşlarına yönelik toplantı gerçekleştirdi.
Olgun Üstün başkanlığında, YYK binasında gerçekleştirilen toplantıya, ülkemizde faaliyette bulunan kamu ve özel televizyon kuruluşlarının yetkilileri katıldı.
Geniş katılımlı toplantıda, Kurul üyelerinden Erol Atabek, Yasemin Tanpınar ve Emir Ersoy ile Koordinatör Ferhat Atik; Bayrak Radyo Televizyon Kurumu adına Müdür Aysu Basri Akter, Kıbrıs TV adına Kıbrıs Medya Grubu Kurucu Başkanı Yardımcısı Nur Nadir, Kıbrıs Genç TV adına Genel Yayın Yönetmeni Nazar Erişkin, Kanal SİM adına Genel Yayın Yönetmeni Sami Özuslu, Ada TV adına Star Kıbrıs Medya Grubu Genel Koordinatörü Cemile Yalçındağ, Diyalog TV adına Müdür Sezgin Madencioğlu, Kanal T adına Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Pınar Gözek Dervişağa ve Sokak TV adına Direktör Tekin Söylemez yer aldı.
Toplantıda, Sayısal TV (DVBT), yeni yayıncılık yasası ile ilgili gelişmeler ve kuruluşların ekonomik sıkıntıları ele alındı. Konuların hükümetle ivedilikle görüşülerek çözümler üretilmesi için çalışılması yönünde fikir birliği ile toplantı tamamlandı. Kamuoyu ile paylaşılır.

YYK Basın Bürosu