Duyurular

YYK’da çalışmak ister misiniz?

  • YAYIN YÜKSEK KURULU
  • 30/10/2017

Yayın Yüksek Kurulu, İzleme Memuru istihdam edecektir. Bu görev için bir kişi istihdam edilecek olup, aranan özellikler ve başvuru bilgileri aşağıdaki gibidir: Aranan nitelikler: Bir üniversitenin Basın Yayın, Radyo Televizyon Sinema, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği veya Türkçe Öğretmenliği bölümlerinden veya dengi bir bolümden lisans düzeyinde üniversite diplomasına sahip olmak, Bilgisayar ve ofis programları kullanımına hakim olmak, Medya alanında en az 5 yıl çalışmış ve tecrübeli olmak, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak, KKTC Anayasası, YYK yasa ve tüzükleri ile medyayı ilgilendiren evrensel ilkelere hakim olmak, Kurul’un belirleyeceği sınav ve mülakatı başarı ile geçmiş olmak. İlgili KKTC yasalarınca kamu görevinden men edilmiş ya da kamu görevlisi olma ehliyetini kaybetmemiş olmak. Başvuru için gerekli belgeler: Başvuru formu (İmzalı) (http://www.kktcyyk.org/files/YYKISBasvuru.docx bu adresten veya kuruldan alınabilir.) KKTC Kimlik Kartı (Fotokopi) Kamu Yeterlik Sınavı başarı belgesi (Fotokopi) Okul Diploması veya Çıkış Belgesi’nin Fotokopisi Yabancı Dil Belgesi (Varsa) İki adet vesikalık resim Erkek adaylar askerlik terhis belgesi (Fotokopi) Diğer sertifika ve eğitim belgeleri (Fotokopi) Önemli notlar: YYK lisansı ile yayın yapmakta olan herhangi bir yayın şirketinin, direktör, sekreter ve/veya hissedarlarının ve YYK üyeleri ile birinci ve ikinci derece kan bağı bulunan kişilerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvuru için gerekli olan ve yukarıda belirtilen belgelerin asılları başvuru sırasında görülüp iade edilecektir. Başvurular 03 Kasım 2017 tarihine mesai bitimine kadar kabul edilecektir. Başvurular şahsen yapılacaktır. Başvurusu geçerli kabul edilmiş adaylara, sınav konuları, sınav yeri, sınav yöntemi ile ilgili bilgiler Kurul Koordinatörlüğü tarafından iletilecektir. Katılacak olan tüm adaylara başarılar dileriz. YAYIN YÜKSEK KURULU

Devamını Oku

YYK'den 4 konuda eğitim

  • YAYIN YÜKSEK KURULU
  • 08/05/2017

Yayın Yüksek Kurulu, aşağıda belirtilen tarih ve saatlerde, Özel Radyo ve Televizyonlara yönelik Görsel ve İşitsel Medya Hukuku, Radyo Televizyon Yayın Teknikleri, Yayıncılıkta Yeni Teknolojiler ve Diksiyon olmak üzere 4 başlık altında eğitim verecektir. Eğitimlere katılım için info@kktcyyk.org adresi veya 2281368 numaralı telefonumuz üzerinden başvuru kabul edilecektir.

03.11.2016 saat 10:00-12:00 – Yayıncılıkta Yeni Teknolojiler
08.11.2016 saat 10:00-12:00 – Görsel ve İşitsel Medya Hukuku
09.11.2016 saat 10:00-12:00 – Diksiyon
10.11.2016 saat 10:00-12:00 - Radyo Televizyon Yayın Teknikleri

Devamını Oku

Üç kuruluşa yazılı uyarı

  • YAYIN YÜKSEK KURULU
  • 08/05/2017

Kurulumuz, 09.08.2016 tarih ve YYK0.00/02/10-16/10-K sayılı toplantısında, 3 kuruluşa (Kanal T TV, Ada TV ve Diyalog TV), “Reklam Yayın İlkeleri, Usulleri ve Reklam Gelirleri Tüzüğü”nün 11(1) “Yayınlarda gizli reklam yapılamaz”, 11(2) “Programlarda açıkça reklam olduğu belirtilmedikçe ürün veya hizmetler reklam amacını taşıyan şekilde sunulamaz” ve 13(1)(a) “Kuruluşlar aşağıda sayılan ürün ve hizmetlere ilişkin reklam ve tele-alışveriş yayını yapamazlar: - Alkol, tütün ve tütün mamülleri” maddelerini ihlal ettikleri, ve ayrıca değiştirilmiş şekli ile 39/97 sayılı “Kamu ve Özel Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Yasası”nın 32 (1)(A) “Aşağıda sayılan mal ve hizmetlerin reklamları yasaktır. -Alkol, tütün ve tütün mamülleri” maddesini ihlal ettikleri saptanmış ve değiştirilmiş şekli ile 39/97 sayılı “Kamu ve Özel Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Yasası”nın 43 (2)(A) maddesi gereğince yazılı olarak uyarılmalarına karar vermiştir. Kamuoyu ile paylaşırız.

Devamını Oku
Önceki Duyurular